Sepetlarım

Satış ve satın alma sözleşmesi

Sözleşmenin Tarafları:


1-1- Satıcı: Oba Company for Textile Industry, İç ve Dış Ticaret Ltd., adı altında Türkiye'de resmi olarak lisansı:


OPPA TEKSTİL SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ


Başlık :


ABDURRAHMAN NAFİZ GÜRMAN MAHALLESİ GENEL ALİ RIZA GÜRCAN CAD. MIRAÇ AKTUĞ APT Apt. NO: 19/11 GÜNGÖREN / İSTANBU


internet sitesi, elektronik site :


www.oppaonline.com.tr


E-posta :


info @ oppaonline.com.tr


Ticaret Sicil No:


254131


Alıcının bilgileri: sipariş sırasındaki bilgileri şunları içerir:


Adı ve soyadı:


telefon :


Başlık :


E-posta :


IP adresi:
2- Gerekli ürün: Ruhsatta yer alan, şartlar ve standartlara uygun olarak yerel olarak üretilen tüm giysi ve aksesuarları


3- İki taraf arasındaki anlaşmanın konusu:


3.1- Mesafeli Satış Sözleşmesinin konusu (bundan böyle "Sözleşme" olarak anılacaktır), Alıcının www.oppaonline.com.tr (bundan böyle "Web Sitesi" olarak anılacaktır) web sitesinden elektronik olarak talep edilecektir. Sitede belirtilen niteliklere sahip ve satış fiyatı belirlenen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.


3-2- İşbu sözleşmenin hükümleri, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 6098 sayılı Borçlar Kanunu'nun genel hükümlerine tabidir, zira taraflar Türk Ticaret Kanununda belirtilen kapsamda tacirdir. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili ikincil mevzuat sözleşme konusu için geçerli değildir. Bu kapsamda tüketiciler açısından Tüketicinin Korunması Kanunu hükümlerine “tüketici” tanımı uygulanmadığından, alıcılar başta söz konusu mevzuat uyarınca tüketicilere tanınan cayma hakkı olmak üzere hak ve yetkilerden yararlanma hakkına sahip değildir.


3-3- Satışa konu ürün ile ilgili tüm bilgiler, temel nitelikler, satış fiyatı, miktarı, ödeme şekli, teslim şartları, iptal şartları ve yukarıda belirtilen ürüne benzer iadeler alıcıya bildirilir. Sipariş üzerine tıklayarak satın aldığınızı kabul ve beyan eder.


3-4- Sitenin ödeme sayfasındaki ön bilgi formu, kimlik faturası, kullanım koşulları ve gizlilik beyanı, bu sözleşmenin ekleri ve ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilir.


4- Her iki tarafın hakları ve yükümlülükleri:


1- Web sitesinden sipariş sırasında seçilen özellik ve detaylara göre talepler gönderilecektir. Özel istekleriniz için lütfen talebinizi aşağıdaki e-posta adresine gönderin: info @ oppaonline.com.tr


Not: Teknik özelliklerdeki değişiklikler fiyatlarda veya teslimat sürelerinde değişikliklere tabi olabilir.


2- İşlem tamamlandıktan sonra sipariş değişikliği mümkün değildir, son dakika değişikliği olması durumunda lütfen müşteri hizmetleri ile iletişime geçiniz. Malların gönderilmemesi durumunda siparişinizi değiştirmeye çalışacağız.


3- Müşterinin bir şubeden diğerine spesifikasyon değişikliği veya teslim yeri talep etmesi durumunda, faturada gecikme veya maliyet artışı olabilir.


4- Aynı gün öğlen 12'den önce yapılan taleplerin yerine getirilmesine başlanacak, öğlen 12'den sonra yapılan taleplerde ise uygulama ertesi gün başlayacaktır. Bu nedenle, müşterinin geri ödeme talep etme veya malların bir kısmını alma talebinde bulunma hakkı yoktur.


5- Malları süreçte üçüncü taraf olan onaylı kargo firmaları aracılığıyla teslim etmekteyiz ve müşterinin sevkiyatın seri numarasını talep etme hakkı bulunmaktadır.


6- Tabloda belirtilen teslimat süreleri tahminidir. Kötü hava koşulları, makine arızası, araç arızası, gerekli malzemelerin bulunmaması, nakliye firmasının malları taşımada gecikmesi, hatta salgın hastalıklar ve hastalıklar nedeniyle resmi olmayan tatiller gibi yasal sorumluluğa tabi olmayan istem dışı faktörlerden etkilenebilirler.


7- Malları anında doğrulamak, direkt olarak kargo şirketinden teslim almak, hatayı düzeltmek için her türlü talebin ürünü iade etmek veya iade etmek suretiyle tarafımıza bildirilmesi müşterinin sorumluluğundadır. Bir anlaşmazlık durumunda, konuya yetkili bir üçüncü taraf yönlendirilir.


8 - OPPA TEKSTİL, herhangi bir nedenle üçüncü şahıslara yönelik her türlü dolaylı kayıp veya kayıptan sorumlu değildir. Malların ihmal de dahil olmak üzere herhangi bir nedenle kusurlu olduğu tespit edilirse. Hatayı düzeltmek için özel Oba Textile sorumluluğu (varsa)


9- Dosyayı siteye yüklemeden önce bilgileri, renkleri ve ölçüleri doğrulamak müşterinin sorumluluğunda olup, müşteri hata durumunda malı iade veya bedelini iade etme hakkına sahip değildir.


10- OPPA TEKSTİL, tasarıma başlamadan önce ödenecek ek bir ücret karşılığında müşterilerine web sitesi aracılığıyla üst düzey hediye paketleme hizmeti sunmaktadır.


11- Bazı teknik nedenlerden dolayı OPPA TEKSTİL sitede listelenenlerin dışında renk tonunu garanti etmemektedir, bu nedenle renk tonunun önemli olması durumunda uygulama onayından önce lütfen bizimle iletişime geçiniz.


12- Teknik özelliklerde değişiklik, fiyatlarda veya teslimat sürelerinde değişiklik gösterebilir.


13- OPPA TEKSTİL, en geç 30 gün içinde teslim aldığı mallardan sorumlu değildir.


14- Müşteriye ödeme sırasında tam gizlilik garanti eden kredi kartı, banka havalesi veya PayPal hizmeti ile OPPA TEKSTİL ödemesinin sağlanması.


15- OPPA TEKSTİL önceden haber vermeksizin fiyatlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir ve bu durum devam eden siparişler için geçerli değildir.


16- İndirim belirtilen kalemler için geçerli olup, bu diğer kalemler için geçerli değildir.


17 - Sorular iş günlerinde sabah 9'dan akşam 5'e kadar cevaplanır, aksi takdirde sorular ertesi iş günü cevaplanır.


18 - OPPA TEKSTİL genel olarak bilgilerin gizliliğine özen gösterir, her halükarda bizim kontrolümüz dışında kalan bazı durumlar haricinde, müşterinin şikayette bulunma, dava açma veya para cezası talep etme hakkı yoktur.


19- Lütfen, özellikle toptan siparişler için, talebi dikkatlice önizleyin ve onaydan önce hataları düzeltin.


20- Oba Tekstil'in teslim alındığında bildirilmeyen herhangi bir kusurdan veya teslim tarihinden itibaren 48 saat içinde kontrol edildiğinde ortaya çıkmayan herhangi bir kusurdan veya tavsiyeden sonra üründe ortaya çıkan herhangi bir kusurdan sorumlu olmadığımızı lütfen unutmayın.